تاثیر بازی های خودرویی در مهارت رانندگی

وب سایت عصر ایران مقاله ای منتشر کرده است که در ان به تاثیر انجام بازی های رایانه ای در تقویت رانندگی حرفه ای اشاره شده است .

نکته جالب اینکه نتیجه این تحقیق بر مبنای بازی های کامپیوتری ( نه شبیه ساز) و با جوی استیک ها و ابزارهای ساده ( نه ست ویل و پلی سیتهای حرفه ای ) بوده و قطعا اگر تحقیق بر روی کاربران  حرفه ای نرم افزارهای رانندگی (مانند کاربران ریس نت ) بود نتیجه بسیار فراتر از این بود .

متن مقاله و لینک آن را در ادامه مطلب میتوانید مشاهده کنید .

اثر بیش از 5 ساعت بازی در هفته می‌تواند قدرت‌های ذهنی برای کنترل امور را بالا برده و یک راه مقرون به صرفه برای توسعه مهارت‌های مانند رانندگی باشد.

“کافیست. نمی‌دانم از این بازی‌ها چه چیزی نصیبتان می‌شود؟”

آیا این جمله برای شما هم آشناست؟ آیا والدین شما نیز در خصوص بیهوده بودن بازی‌های رایانه‌ای به شما تذکر داده‌اند و شما را برای بیهوده و عبث بودن این بازی‌ها نصیحت کرده اند؟ خوب به نظر می‌رسد دوره این حرف‌ها تمام شده است. اینک می‌توانید با خیال راحت به بازی‌های رایانه‌ایتان ادامه دهید و پاسخی قاطعانه برای والدین داشته باشید.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از مجله “سایکولوژیکال ساینس”، بازی‌های یارانه‌ای امروز به هماهنگی ادارک بصری و ارتباط آن با عملکردهای مغزی کمک می‌کنند که این موضوع می‌تواند به بهبود فعالیتی مانند رانندگی کمک کند.

حتی اگر این مسئله به شکلی علمی نیز ثابت نمی‌شد تمام علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای سرعت مطمئن بودند، که روزی رانندگان خوبی خواهند شد. اما خوشبختانه و برای رد صحبت‌های پیشین والدینتان، مطالعات علمی دانشگاه نیویورک “شانگ‌های” پشت این ادعا قرار گرفته و آن را ثابت می‌کند.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد، بازی‌های یارانه‌ای حرکتی که به همکاری قوای بصری و توان کنترلگر مغز صورت می‌گیرد، بسیاری از مهارت ها و رفتارهای انسانی در دنیای واقعی را بهبود می‌بخشند که رانندگی یکی از آنهاست.

تحقیقات تخصصی این دانشگاه نشان می‌دهد: اثر بیش از 5 ساعت بازی در هفته می‌تواند قدرت‌های ذهنی برای کنترل امور را بالا برده و یک راه مقرون به صرفه برای توسعه مهارت‌های مانند رانندگی باشد.

بازی‌های رایانه‌ای مهارت رانندگی را تقویت می‌کنند

با مطالع روی دو گروه از رانندگان نشان داد، رانندگی گروهی که حدود 5 ساعت در هفته با بازی‌های رایانه‌ای شبیه‌سازی شده تمرین می‌کردند، بهتر از گروهی بود که علاقه‌ای به تمرین‌های دیجیتالی نشان نمی‌دادند. گروه اول در حرکت بین خطوط موفق‌تر بوده و چالاک‌تر عمل کردند. از طرفی بازی‌های مختلف اثرات مختلفی را روی گروه‌های مختلف نشان داد.

اما آنچه که مسلم ایت بازی های رایانه‌ای می‌تواند رانندگی شما را بهبود بخشد و احتمالایک شوماخر یا هملیتون از شما بسازد. پس به بازی‌هایتان ادامه دهید.

http://www.asriran.com/fa/news/485598/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *